Program Galovićeve jeseni 2014.

Petak, 17. 10. 2014.

Galerija Koprivnica, Zrinski trg 9/I, Koprivnica

10:00 OTVORENJE FESTIVALA

Gosti: književnici Dejan Enev i Vlado Ljubenov (BUG)

10:30 Znanstveni skup: Fran Galović – 100 godina poslije

Sudjeluju: akademik Milivoj Solar, akademik Tonko Maroević, dr. sc. Dunja Detoni Dujmić, dr. sc. Lidija Dujić, doc. dr. sc. Gordana Tkalec, dr. sc. Mario Kolar, Zdravko Seleš, Božica Jelušić, Mihaela Cik

Program i sažeci izlaganja znanstvenog skupa

13:30 Proglašenje dobitnika Nagrade Fran Galović

 

Muzej Grada Koprivnice, Trg dr. Leandera Brozovića 1,

17:00 Trag u vremenu – hommage Franu Galoviću

Slikarski “nadopis” na Galovićeve stihove, koji su ostvarili Ivan Lacković-Croata, Ivan Andrašić i Zdravko Šabarić.


Subota, 18. 10. 2014.

 

Galerija Koprivnica, Zrinski trg 9/I, Koprivnica, 19 sati

Za… odraslog limača

U povodu 75. rođendana Paje Kanižaja

Sudjeluju: Pajo Kanižaj, Dragutin Feletar, Dražen Ernečić

Glazbeni dio: Duo Bemian

Voditelj: dr. sc. Mario Kolar

 


Ponedjeljak, 20. 10. 2014.

 

Gimnazija Fran Galović, 10:00

Zapiši se!

Tečaj kreativnog pisanja CeKaPe-a

Voditelj: dr. sc. Kristian Novak, književnik i docent na Filozofskom fakultetu u Rijeci

 

Rooster Pub, 19:00

Tragom Frana Galovića (perom, ne i puškom)

Književna večer mladih podravskih pisaca

Sudjeluju: Mario Kolar, Matija Ivačić, Jelena Osvaldić, Maša Virag, Matea Čvagić, Robert Mehun, Petar Babić i Marko Gregur

Glazbeni dio: Matea Čvagić i Petar Šimčić

Voditelj: Petar Lukačić

 


Utorak, 21.10.2014.

OŠ “Braća Radić”, 16:00

Galović za velike male susret autora s djecom

Gost: Ivona Šajatović, voditeljica: Adrijana Hatadi

 

OŠ “Đuro Ester”, 17:00

Galović za velike male susret autora s djecom

Gost: Ivona Šajatović, voditeljica: Nikolina Sabolić

 

Pivnica Kraluš, 19:00

Rudnik čvaraka i Ukulele jam

Predstavljanje knjiga Tomislava Šovagovića (HRV) i Alena Meškovića (DAN)

Voditelj: Marko Gregur

 


Srijeda, 22. 10. 2014.

 

OŠ “A. N. Gostovinski”, 10:00

Galović za velike male susret autora s djecom

Gost: Ivona Šajatović, voditeljica: Luca Matić

 

Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica, 13:00

Književnici koprivničke Podravine u Prvom svjetskom ratu

Glazbeni dio: Mješoviti pjevački zbor umirovljenika Koprivnica

Voditeljica: Terezija Horvat

 

Knjižnica i čitaonica “Fran Galović”, 19:00

Noć liteRATure

Tamna strana Marsa: hrvatska autobiografija i Prvi svjetski rat – predstavljanje knjige Filipa Hameršaka

U suradnji s Nakladom Ljevak

 

KKC Pixel, 20:30

Stihovi u džepu: cure protiv dečki

Konačan obračun poezijom

Voditeljice: Andreja Salajec i Maša Zamljačanec

 


Četvrtak, 23. 10. 2014.

 

10:00 Volonteri čitaju na “G” točkama

(Gradska vijećnica, Knjižnica i čitaonica “Fran Galović”,

Gimnazija “Fran Galović”, Srednja škola Koprivnica, Obrtnička

škola Koprivnica, Dom mladih, Dječji vrtić Sv. Josip, Dječji

vrtić Zvjezdica, Dječji odjel bolnice “Dr. T. Bardek”)

 

Kino Velebit, 13:00

Razgovor sa sjenama – dokumentarno-igrani film o Franu Galoviću i razgovor s autorom filma Dubravkom Jelačićom Bužimskim

 

Zrinski trg, Koprivnica (ispred Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”), 17:00

Kostanji i pajdaši, v pesmi mejaši

Druženje uz kestene i književnost

 

KKC Pixel, 20:00

Dok večer se zmrači

Večer poezije s učenicima srednjih škola i udrugom “Pod galgama”

Voditeljice: Maša Zamljačanec i Andreja Salajec

 


 Petak, 24. 10. 2014.

 

10:00 Volonteri čitaju na G-točkama

 

Gimnazija “Fran Galović”, 10:00

Susret s autorima

Sudjeluju: Gaetano Longo (ITA), Zvonko Taneski, Trajče Kacarov (MAK), Dubravko Jelačić Bužimski (HRV)

Proglašenje finalista natječaja “Mali Galović”

Voditeljica: Matea Čvagić

 

Srednja škola Koprivnica, 12:00

Susret s autorima

Sudjeluju: Alen Mešković (DAN), Hristo Petreski, Igor Krajčev (MAK) i Tomislav Šovagović (HRV)

Voditelj: Petar Lukačić

 

Dom mladih, 19:00

Kavana kod Frana

Večer dobre književnosti

Sudjeluju: Alen Mešković (DAN), Zvonko Taneski, Hristo Petreski, Igor Krajčev, Trajče Kacarov (MAK), Gaetano Longo (ITA), Dubravko Jelačić Bužimski, Tomislav Šovagović (HRV)

Etno notE: Romana Pavliša i Igor Petričević

Voditelji: Mario Kolar i Marko Gregur

 


Subota, 25. 10. 2014.

 

Volonteri čitaju na “G” točkama

 

Peteranec i Hlebine, 10:30

S Galovićem doma

Polaganje vjenčića na Galovićevu bistu u Peterancu i posjet Galeriji naivne umjetnosti Hlebine

 

Dom mladih, Ulica hrvatske državnosti 10, Koprivnica, 19:00

DODJELA NAGRADE “Fran Galović” i “Mali Galović”

Voditelj: Vid Balog

Glazba: Limena glazba DVD-a Virje, Romana Pavliša i Igor Petričević

ZATVARANJE 21. “Galovićeve jeseni”

 


P O S T P R O G R A M

Utorak, 28. 10. 2013.

Gimnazija “Dr. Ivana Kranjčeva”, Đurđevac, 17:00

Prizivamo Frana

Recital Galovićeve poezije i izbor najboljeg recitatora

Voditelj: Zdravko Seleš

U suradnji s Ogrankom Matice hrvatske Đurđevac i Gimnazijom “Dr. Ivana Kranjčeva” Đurđevac

 

 

© 2014. - 2021. Galovićeva jesen. Sva prava pridržana